Kantoni Cotignac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Cotignac
Canton de Cotignac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d’Azur
Departamenti Var
Arrondissement Brignoles
Kryeqëndra Cotignac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 178,75 km2
Popullsia 8.454 banorë 2006
Dendësia 47,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8309
Kantoni Cotignac – harta_foto

Kantoni Cotignac (frëngjisht: Canton de Cotignac) është një kantondepartamentin Var, rajonin Provence-Alpes-Côte d’AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cotignac. Ka sipërfaqe 178.75km2 dhe popullsi 8454 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cotignac aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jean-Louis Aléna

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]