Kantoni Cuers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Cuers
Canton de Cuers
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Var
Arrondissement Toulon
Kryeqëndra Cuers
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 171,21 km2
Popullsia 22.325 banorë 2009
Dendësia 130,4 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8310
Kantoni Cuers – harta_foto

Kantoni Cuers (frëngjisht: Canton de Cuers) është një kantondepartamentin Var, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cuers. Ka sipërfaqe 171.21km2 dhe popullsi 22325 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cuers aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Véronique Baccino

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]