Kantoni La Seyne-sur-Mer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Seyne-sur-Mer
Canton de La Seyne-sur-Mer
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Var
Arrondissement Toulon
Kryeqëndra La Seyne-sur-Mer
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 22,17 km2
Popullsia 34.433 banorë 2006
Dendësia 1.553,13 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8324
Kantoni La Seyne-sur-Mer – harta_foto

Kantoni La Seyne-sur-Mer (frëngjisht: Canton de La Seyne-sur-Mer) është një kantondepartamentin Var, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Seyne-sur-Mer. Ka sipërfaqe 22.17km2 dhe popullsi 34433 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Seyne-sur-Mer aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Patrick Martinenq

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]