Kantoni Hyères-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Hyères-Est
Canton de Hyères-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Var
Arrondissement Toulon
Kryeqëndra Hyères
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 29.559 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8315
Kantoni Hyères-Est – harta_foto

Kantoni Hyères-Est (frëngjisht: Canton d'Hyères-Est) është një kantondepartamentin Var, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Hyères. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 29559 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Hyères-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Francis Roux

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]