Kantoni Collobrières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Collobrières
Canton de Collobrières
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Var
Arrondissement Toulon
Kryeqëndra Collobrières
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 239,65 km2
Popullsia 14.818 banorë 2010
Dendësia 61,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8307
Kantoni Collobrières – harta_foto

Kantoni Collobrières (frëngjisht: Canton de Collobrières) është një kantondepartamentin Var, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Collobrières. Ka sipërfaqe 239.65km2 dhe popullsi 14818 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Collobrières aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Albert Vatinet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]