Jump to content

Kantoni Toulon-8

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Toulon-8
kanton
Popullsia
 • Gjithsej25.411

Kantoni Toulon-8 (frëngjisht: Canton de Toulon-8) është një kantondepartamentin Var, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Toulon. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 25411 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Toulon-8 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2008-2014 - Jean Bombin

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]