Kantoni Toulon-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Toulon-1
Canton de Toulon-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Var
Arrondissement Toulon
Kryeqëndra Toulon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 11.660 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8327
Kantoni Toulon-1 – harta_foto

Kantoni Toulon-1 (frëngjisht: Canton de Toulon-1) është një kantondepartamentin Var, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Toulon. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 11660 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Toulon-1 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2008-2014 - Jean-François Fogacci

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]