Kantoni Brest-Cavale-Blanche-Bohars-Guilers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Brest-Cavale-Blanche-Bohars-Guilers
Canton de Brest-Cavale-Blanche-Bohars-Guilers
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Finistère
Arrondissement Brest
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 18.023 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2944

Kantoni Brest-Cavale-Blanche-Bohars-Guilers (frëngjisht: Canton de Brest-Cavale-Blanche-Bohars-Guilers) është një kantondepartamentin Finistère, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është . Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 18023 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Brest-Cavale-Blanche-Bohars-Guilers aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Pascale Mahé

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]