Jump to content

Kantoni Brest-Plouzané

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Brest-Plouzané
kanton
Popullsia
 • Gjithsej16.137

Kantoni Brest-Plouzané (frëngjisht: Canton de Brest-Plouzané) është një kantondepartamentin Finistère, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është . Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 16137 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Brest-Plouzané aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - Chantal Simon Guillou

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]