Kantoni Châteaulin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Châteaulin
Canton de Châteaulin
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Finistère
Arrondissement Châteaulin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 18.469 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2908

Kantoni Châteaulin (frëngjisht: Canton de Châteaulin) është një kantondepartamentin Finistère, rajonin BretanjëFrancë. Kryeqendra e kantonit është. Ka popullsi 18469 banorë.

Kantoni Châteaulin aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]