Kantoni Brest-Kerichen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Brest-Kerichen
Canton de Brest-Kerichen
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Finistère
Arrondissement Brest
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 15.898 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2950

Kantoni Brest-Kerichen (frëngjisht: Canton de Brest-Kerichen) është një kantondepartamentin Finistère, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është . Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15898 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Brest-Kerichen aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2011-2014 - Rebecca Fagot-Oukkache

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]