Kantoni Morlaix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Morlaix
Canton de Morlaix
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bretagne
Departamenti Finistère
Arrondissement Morlaix
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 25.736 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2922
Kantoni Morlaix – harta_foto

Kantoni Morlaix (frëngjisht: Canton de Morlaix) është një kantondepartamentin Finistère, rajonin BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është . Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 25736 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Morlaix aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Agnès Le Brun

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]