Jump to content

Kantoni Brest-Recouvrance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Brest-Recouvrance
kanton
Popullsia
 • Gjithsej15.897

Kantoni Brest-Recouvrance (frëngjisht: Canton de Brest-Recouvrance) është një kantondepartamentin Finistère, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është . Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15897 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Brest-Recouvrance aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - Marie Gueye

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]