Kantoni Le Faou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Faou
Canton du Faou
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bretagne
Departamenti Finistère
Arrondissement Châteaulin
Kryeqëndra Le Faou
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 7.433 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2914

Kantoni Le Faou (frëngjisht: Canton du Faou) është një kantondepartamentin Finistère, rajonin BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është . Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 7433 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Faou aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Roger Mellouët

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]