Jump to content

Kantoni Lesneven

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Lesneven
kanton
Popullsia
 • Gjithsej23.354

Kantoni Lesneven (frëngjisht: Canton de Lesneven) është një kantondepartamentin Finistère, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është . Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 23354 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lesneven aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2008-2014 - Jérôme Ronvel

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]