Kantoni Bannalec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bannalec
Canton de Bannalec
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Finistère
Arrondissement Quimper
Kryeqëndra Bannalec
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 8.870 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2902

Kantoni Bannalec (frëngjisht: Canton de Bannalec) është një kantondepartamentin Finistère, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bannalec. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 8870 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bannalec aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Guy Le Sergent

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]