Kantoni Quimper-3

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Quimper-3
3e canton de Quimper
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Finistère
Arrondissement Quimper
Kryeqëndra Quimper
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 24.789 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2952

Kantoni Quimper-3 (frëngjisht: Canton de Quimper-3) është një kantondepartamentin Finistère, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Quimper. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 24789 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Quimper-3 aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Armelle Huruguen

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]