Kantoni Quimper-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Quimper-2
Quimper 2e Canton
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Finistère
Arrondissement Quimper
Kryeqëndra Quimper
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 27.755 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2948

Kantoni Quimper-2 (frëngjisht: Canton de Quimper-2) është një kantondepartamentin Finistère, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Quimper. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 27755 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Quimper-2 aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Maryvonne Blondin

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]