Kantoni Plogastel-Saint-Germain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Plogastel-Saint-Germain
Canton de Plogastel-Saint-Germain
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Finistère
Arrondissement Quimper
Kryeqëndra Plogastel-Saint-Germain
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 16.540 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2926

Kantoni Plogastel-Saint-Germain (frëngjisht: Canton de Plogastel-Saint-Germain) është një kantondepartamentin Finistère, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Plogastel-Saint-Germain. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 16540 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Plogastel-Saint-Germain aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Michel Canévet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]