Kantoni Quimper-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Quimper-1
kanton
Popullsia
 • Gjithsej24.712

Kantoni Quimper-1 (frëngjisht: Canton de Quimper-1) është një kantondepartamentin Finistère, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Quimper. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 24712 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Quimper-1 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Georges Kergonna

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]