Jump to content

Kantoni Brest-L'Hermitage-Gouesnou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Brest-L'Hermitage-Gouesnou
kanton
Popullsia
 • Gjithsej15.968

Kantoni Brest-L'Hermitage-Gouesnou (frëngjisht: Canton de Brest-L'Hermitage-Gouesnou) është një kantondepartamentin Finistère, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është . Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15968 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Brest-L'Hermitage-Gouesnou aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - Dominique Jaffredou

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]