Kantoni Landerneau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Landerneau
Canton de Landerneau
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Finistère
Arrondissement Brest
Kryeqëndra Landerneau
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 27.388 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2917

Kantoni Landerneau (frëngjisht: Canton de Landerneau) është një kantondepartamentin Finistère, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Landerneau. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 27388 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Landerneau aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]