Kantoni Pont-Aven

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Pont-Aven
Canton de Pont-Aven
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Finistère
Arrondissement Quimper
Kryeqëndra Pont-Aven
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 16.026 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2932

Kantoni Pont-Aven (frëngjisht: Canton de Pont-Aven) është një kantondepartamentin Finistère, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pont-Aven. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 16026 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pont-Aven aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Claude Jaffré

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]