Kantoni Cintegabelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Cintegabelle
Canton de Cintegabelle
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Arrondissement Muret
Kryeqëndra Cintegabelle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 5.246 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Cintegabelle (frëngjisht: Canton de Cintegabelle) është një kantondepartamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cintegabelle. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 5246 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cintegabelle aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]