Kantoni Carbonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Carbonne
Canton de Carbonne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Arrondissement Muret
Kryeqëndra Carbonne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 16.386 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9

Kantoni Carbonne (frëngjisht: Canton de Carbonne) është një kantondepartamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Carbonne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 16386 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Carbonne aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]