Kantoni Montgiscard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montgiscard
Canton de Montgiscard
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Arrondissement Toulouse
Kryeqëndra Montgiscard
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 20.313 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3121

Kantoni Montgiscard (frëngjisht: Canton de Montgiscard) është një kantondepartamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montgiscard. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 20313 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montgiscard aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]