Kantoni Toulouse-9

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Toulouse-9
Canton de Toulouse-9
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Arrondissement Toulouse
Kryeqëndra Toulouse-9
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 42.467 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Toulouse-9 (frëngjisht: Canton de Toulouse-9) është një kantondepartamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Toulouse-9. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 42467 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Toulouse-9 aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]