Kantoni Saint-Béat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Béat
Canton de Saint-Béat
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Arrondissement Saint-Gaudens
Kryeqëndra Saint-Béat
Statistika dhe Territori
Koordinatat 0°41′33″V 42°54′52″L / 0.6925°V 42.914444°L / 0.6925; 42.914444 (Kantoni Saint-Béat)Koordinatat: 0°41′33″V 42°54′52″L / 0.6925°V 42.914444°L / 0.6925; 42.914444 (Kantoni Saint-Béat)
Lartësia 460 2626 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 209,9 km2
Popullsia 3.801 banorë 2006
Dendësia 18,11 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3128

Kantoni Saint-Béat (frëngjisht: Canton de Saint-Béat) është një kantondepartamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Béat. Ka sipërfaqe 209.9km2 dhe popullsi 3801 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Béat aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]