Kantoni Aurignac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Aurignac
Canton d'Aurignac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Arrondissement Saint-Gaudens
Kryeqëndra Aurignac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 357,22 km2
Popullsia 3.768 banorë 1999
Dendësia 10,55 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Aurignac (frëngjisht: Canton d'Aurignac) është një kantondepartamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Aurignac. Ka sipërfaqe 357.22km2 dhe popullsi 3768 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Aurignac aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]