Kantoni Saint-Gaudens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Gaudens
Canton de Saint-Gaudens
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Arrondissement Saint-Gaudens
Kryeqëndra Saint-Gaudens
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 19.714 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3129

Kantoni Saint-Gaudens (frëngjisht: Canton de Saint-Gaudens) është një kantondepartamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Gaudens. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 19714 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Gaudens aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Yves Duclos

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]