Kantoni Grenade

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Grenade
Canton de Grenade
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Arrondissement Toulouse
Kryeqëndra Grenade
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 33.572 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Grenade (frëngjisht: Canton de Grenade) është një kantondepartamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Grenade. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 33572 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Grenade aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]