Jump to content

Kantoni Toulouse-5

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Toulouse-5
kanton
Popullsia
 • Gjithsej26.686

Kantoni Toulouse-5 (frëngjisht: Canton de Toulouse-5) është një kantondepartamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Toulouse-5. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 26686 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Toulouse-5 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]