Kantoni Tournefeuille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Tournefeuille
Canton de Tournefeuille
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Arrondissement Toulouse
Kryeqëndra Tournefeuille
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 49.757 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3153

Kantoni Tournefeuille (frëngjisht: Canton de Tournefeuille) është një kantondepartamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tournefeuille. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 49757 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Tournefeuille aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]