Kantoni Bagnères-de-Luchon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bagnères-de-Luchon
Canton de Bagnères-de-Luchon
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Arrondissement Saint-Gaudens
Kryeqëndra Bagnères-de-Luchon
Statistika dhe Territori
Koordinatat 0°35′38″V 42°47′27″L / 0.593889°V 42.790833°L / 0.593889; 42.790833 (Kantoni Bagnères-de-Luchon)Koordinatat: 0°35′38″V 42°47′27″L / 0.593889°V 42.790833°L / 0.593889; 42.790833 (Kantoni Bagnères-de-Luchon)
Lartësia 582 3222 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 294,74 km2
Popullsia 5.684 banorë 2009
Dendësia 19,28 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3104

Kantoni Bagnères-de-Luchon (frëngjisht: Canton de Bagnères-de-Luchon) është një kantondepartamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bagnères-de-Luchon. Ka sipërfaqe 294.74km2 dhe popullsi 5684 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bagnères-de-Luchon aktualisht përbëhet nga 31 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]