Kantoni Montastruc-la-Conseillère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montastruc-la-Conseillère
Canton de Montastruc-la-Conseillère
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Arrondissement Toulouse
Kryeqëndra Montastruc-la-Conseillère
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 13.451 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Montastruc-la-Conseillère (frëngjisht: Canton de Montastruc-la-Conseillère) është një kantondepartamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montastruc-la-Conseillère. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 13451 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montastruc-la-Conseillère aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - André Laur

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]