Kantoni Portet-sur-Garonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Portet-sur-Garonne
Canton de Portet-sur-Garonne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Arrondissement Muret
Kryeqëndra Portet-sur-Garonne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 38.333 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3152

Kantoni Portet-sur-Garonne (frëngjisht: Canton de Portet-sur-Garonne) është një kantondepartamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Portet-sur-Garonne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 38333 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Portet-sur-Garonne aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]