Kantoni L'Isle-en-Dodon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni L'Isle-en-Dodon
Canton de L'Isle-en-Dodon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Arrondissement Saint-Gaudens
Kryeqëndra l'Isle-en-Dodon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 221,98 km2
Popullsia 4.529 banorë 1999
Dendësia 20,4 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni L'Isle-en-Dodon (frëngjisht: Canton de L'Isle-en-Dodon) është një kantondepartamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është l'Isle-en-Dodon. Ka sipërfaqe 221.98km2 dhe popullsi 4529 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni L'Isle-en-Dodon aktualisht përbëhet nga 24 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Christiane Larrieu

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]