Kantoni Aspet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Aspet
Canton d'Aspet
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Arrondissement Saint-Gaudens
Kryeqëndra Aspet
Statistika dhe Territori
Koordinatat 0°48′08″V 43°00′58″L / 0.8022°V 43.0161°L / 0.8022; 43.0161 (Kantoni Aspet)Koordinatat: 0°48′08″V 43°00′58″L / 0.8022°V 43.0161°L / 0.8022; 43.0161 (Kantoni Aspet)
Lartësia 356 1912 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 239,51 km2
Popullsia 5.086 banorë 2009
Dendësia 21,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3101

Kantoni Aspet (frëngjisht: Canton d'Aspet) është një kantondepartamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Aspet. Ka sipërfaqe 239.51km2 dhe popullsi 5086 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Aspet aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]