Kantoni Le Merlerault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Merlerault
Canton du Merlerault
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Orne
Arrondissement Argentan
Kryeqëndra Le Merlerault
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 154,15 km2
Popullsia 4.033 banorë 2009
Dendësia 26,16 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6121

Kantoni Le Merlerault (frëngjisht: Canton du Merlerault) është një kantondepartamentin Orne, rajonin NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Merlerault. Ka sipërfaqe 154.15km2 dhe popullsi 4033 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Merlerault aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Philippe Bigot

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]