Kantoni Mortrée

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mortrée
Canton de Mortrée
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Arrondissement Argentan
Kryeqëndra Mortrée
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 158,07 km2
Popullsia 4.271 banorë 2009
Dendësia 27,02 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6124

Kantoni Mortrée (frëngjisht: Canton de Mortrée) është një kantondepartamentin Orne, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mortrée. Ka sipërfaqe 158.07km2 dhe popullsi 4271 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mortrée aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Claude Duval

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]