Kantoni Le Theil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Theil
Canton du Theil
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Orne
Arrondissement Mortagne-au-Perche
Kryeqëndra Le Theil
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 173,65 km2
Popullsia 7.450 banorë 2009
Dendësia 42,9 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6132

Kantoni Le Theil (frëngjisht: Canton du Theil) është një kantondepartamentin Orne, rajonin NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Theil. Ka sipërfaqe 173.65km2 dhe popullsi 7450 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Theil aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Gilles de Courson

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]