Kantoni Athis-de-l'Orne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Athis-de-l'Orne
Canton d'Athis-de-l'Orne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Arrondissement Argentan
Kryeqëndra Athis-de-l'Orne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 140,68 km2
Popullsia 7.760 banorë 2009
Dendësia 55,16 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6104

Kantoni Athis-de-l'Orne (frëngjisht: Canton d'Athis-de-l'Orne) është një kantondepartamentin Orne, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Athis-de-l'Orne. Ka sipërfaqe 140.68km2 dhe popullsi 7760 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Athis-de-l'Orne aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]