Kantoni Le Mêle-sur-Sarthe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Mêle-sur-Sarthe
Canton du Mêle-sur-Sarthe
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Orne
Arrondissement Alençon
Kryeqëndra Le Mêle-sur-Sarthe
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 151,89 km2
Popullsia 5.082 banorë 2009
Dendësia 33,46 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6120

Kantoni Le Mêle-sur-Sarthe (frëngjisht: Canton du Mêle-sur-Sarthe) është një kantondepartamentin Orne, rajonin NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Mêle-sur-Sarthe. Ka sipërfaqe 151.89km2 dhe popullsi 5082 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Mêle-sur-Sarthe aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]