Kantoni Alençon-3

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Alençon-3
Canton d'Alençon Stampa:3e canton
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Arrondissement Alençon
Kryeqëndra Alençon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 14.237 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6138

Kantoni Alençon-3 (frëngjisht: Canton d'Alençon-3) është një kantondepartamentin Orne, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Alençon. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 14237 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Alençon-3 aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Claude Pavis

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]