Kantoni Pervenchères

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Pervenchères
Canton de Pervenchères
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Arrondissement Mortagne-au-Perche
Kryeqëndra Pervenchères
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 188,66 km2
Popullsia 3.691 banorë 2009
Dendësia 19,56 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6128

Kantoni Pervenchères (frëngjisht: Canton de Pervenchères) është një kantondepartamentin Orne, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pervenchères. Ka sipërfaqe 188.66km2 dhe popullsi 3691 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pervenchères aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Antoine Perrault

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]