Kantoni L'Aigle-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni L'Aigle-Est
Canton de L'Aigle-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Arrondissement Mortagne-au-Perche
Kryeqëndra L'Aigle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 9.203 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6118

Kantoni L'Aigle-Est (frëngjisht: Canton de L'Aigle-Est) është një kantondepartamentin Orne, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është L'Aigle. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 9203 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni L'Aigle-Est aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]