Kantoni Écouché

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Écouché
Canton d'Écouché
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Arrondissement Argentan
Kryeqëndra Écouché
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 189,43 km2
Popullsia 6.069 banorë 2009
Dendësia 32,04 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6111

Kantoni Écouché (frëngjisht: Canton d'Écouché) është një kantondepartamentin Orne, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Écouché. Ka sipërfaqe 189.43km2 dhe popullsi 6069 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Écouché aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]