Kantoni Bazoches-sur-Hoëne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bazoches-sur-Hoëne
Canton de Bazoches-sur-Hoëne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Arrondissement Mortagne-au-Perche
Kryeqëndra Bazoches-sur-Hoëne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 125,21 km2
Popullsia 3.607 banorë 2009
Dendësia 28,81 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6105

Kantoni Bazoches-sur-Hoëne (frëngjisht: Canton de Bazoches-sur-Hoëne) është një kantondepartamentin Orne, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bazoches-sur-Hoëne. Ka sipërfaqe 125.21km2 dhe popullsi 3607 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bazoches-sur-Hoëne aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]