Kantoni Briouze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Briouze
Canton de Briouze
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Arrondissement Argentan
Kryeqëndra Briouze
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 160,33 km2
Popullsia 4.633 banorë 2009
Dendësia 28,9 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6107

Kantoni Briouze (frëngjisht: Canton de Briouze) është një kantondepartamentin Orne, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Briouze. Ka sipërfaqe 160.33km2 dhe popullsi 4633 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Briouze aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Pierre Salles

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]