Kantoni La Ferté-Frênel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Ferté-Frênel
Canton de La Ferté-Frênel
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Arrondissement Argentan
Kryeqëndra La Ferté-Frênel
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 205 km2
Popullsia 4.377 banorë 2009
Dendësia 21,35 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6113

Kantoni La Ferté-Frênel (frëngjisht: Canton de La Ferté-Frênel) është një kantondepartamentin Orne, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Ferté-Frênel. Ka sipërfaqe 205km2 dhe popullsi 4377 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Ferté-Frênel aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]